10 faktų apie tajų kultūrą: live, learn&cool down

14 sausio, 2017

Tajų kasdienybėje visgi atsiranda įdomių detalių, kurios man atrodo neįprastos. Keleta dienų teko praleisti su lietuvaičiu Silvestru, kuris jau antrą sezoną gyvena Bankoke ir jau susidūrė su įvairiais niuansais kasdieniame gyvenime. Aišku skirtumai pasireiškia ant kiekvieno kampo, tai čia pagrindiniai, kuriuos užfiksavau, ir kurie man pasirodė įdomūs:

  1. Dauguma tajų gyvena daugiabučiuose namuose, tačiau į savo namus niekad neina su batais. Todėl prie kiekvienų durų stovi išrikiuotos batų eilės.
  2. Tiek vyrai, tiek moterys maudosi su marškinėliais, nes nuogą kūną rodyti yra nepadoru.
  3. Naujuosius metus tajai švenčia balandžio mėnesį tris dienas laistydamiesi vandeniu. Taip, jie tiesiog išeina į gatves ir žaidžia vandens karą:))
  4. Mokymo sistema – geras mokytojas yra ne tas, kuris gerai išmoko, o tas, su kuriuo vaikams linksma, tad dažnai tajų vaikai skundžiasi mokytojais, atvykusiais iš kitų šalių, nes jie griežtesni.
  5. Jeigu pinigų (batų) kupiūra su karaliaus atvaizdu nukrenta ant žemės ir tu, norėdamas, kad jie nepabėgtų, primini batu, gali gauti baudą ar dar griežtesnę bausmę, nes tai nepagarba karaliui.
  6. Perki marškinius – gauni gedulo kaspiną nemokamai.
  7. Jeigu parašytum postą, turintį neigiamą atspalvį apie karalių Facebook’e, gali gauti baudą, nes tave gali susekti kariškiai, kurie stebi virtualią aplinką:)
  8. Pusryčiai – tokio dalyko pas jų nėra, kokius mes esame įpratę valgyti kasdien, todėl nieko keisto, kad pusryčiams jie valgo makaronus, ryžius, sriubas ir kitus mums pusryčiams neįprastus patiekalus.
  9. Nors kavinėse yra ir vadinamieji pirmieji/antrieji patiekalai, tačiau dažniausiai juos visus atneš tuo pačiu metu.
  10. Ir nors gatvėse čia beprotiškai karšta ir žmonių milijonai, bet jie neskuba. Niekur. Ir tai kartais nervina, įpratus prie kasdienio lėkimo.

Bet su kiekviena diena šie dalykai atrodo vis mažiau keisti, o žiūrėk, jau teks pakilt ir derintis prie naujos kultūros:) Tad kol kas šioje vietoje labai tinka šis qout’as, kuris kabėjo ant sienos kavinėje, kurioje rašiau šį įrašą:

Live, learn&cool down 🙂

P.S šis įrašas paskutinis apie Tailandą, nes jau tris ar kažkiek ten dienų, jau esu Balyje. Na bet geriau įrašas dabar, nei niekada 🙂

Vilda

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *