5 gardžiausios kavos vietos | Vilnius

10 birželio, 2017

Kavos gėrimas sukelia nemažai diskusijų – sveika, nesveika, naudinga ar ne. Na, aš bet kokiu atveju, esu už tai, kad jeigu tas puodelis kavos yra tavo ritualas, išgeriamas su gera emocija, tai jau geriau nei per prievartą suvartotas trintas kokteilis, kurio tavo organizmas tiesiog šiandien nenori. Nes savaitgalis, o gal šiaip kažkokia moteriška diena, kai įprastiems pasirinkimams organizmas sako ne.

Kavos gėrimas man yra labiau išimtis, nei būtinybė vos tik pramerkus akis, todėl ją dažniausiai geriu ne namie ir pasidarau mažytę šventę sau. Dalinuosi keturiomis su puse (nes paskutinė dar tik naujai atrasta vieta) vietomis, kur galima gardžiai atsigerti kavos, padirbti, sukapoti kokį desertą ir pabendrauti su ten dirbančiais žmonėmis, arba su draugais/savimi/kolega prie gretimo stalo.

Coffee1

Startavę su nedidele kavinuke Pilies gatvėje, šių metų pradžioje atvėrė duris Užupyje (buvusiose Šturmų švyturio patalpose). Gardi kava (pupelės iš „Taste Map“ skrudintojų), nuolat šiltai pasitinkantys kavinės savininkai, kurie dirba už baro ir yra pasiruošę jus pakalbinti, o jums paklausus papasakoti apie tai, kas jus domina. Kadangi jie patys yra maži, tai palaiko tokius pat mažus kaip ir jie – gardumynai prie kavos ne iš masinių gamintojų, o nedidukų verslų. Ir tai jaučiasi kaskart juos aplankius.

Idealus derinys: Vietoj ruošiami avokadų toast’ai ir latte su sojų pienu.

Išvada: Kaskart atėjęs jautiesi lyg grįžęs namo, nes aplink dažniausiai pažįstami ar matyti veidai ir jausmas, kad visad esi laukiamas.

Taste Map ( Čiurlionio g. 8)

Buvusi mylimiausia vieta, iki tol kol neatsirado Coffee1. Populiari tarp freelancerių, susitikimams skirta vieta darbo dienomis. Savaitgaliais taip pat dažniausiai pilna (na bent jau piko valandomis, kai visi keliauja lėtos rytinės kavos). Profesionalai, kurie patys ieško pupelių ir iš lėktuvo lekia tiesiai į savo skrudyklą, kad pateiktų visas naujienos mums.

Antra jų vieta yra Gynėjų g, Rise Vilnius pastate – erdvesnė, labiau pritaikyta ne vien tik trumpam susitikimui (rozetės, bendras stalas ir pan.), na toks ofisinių planktonų (nieko nenoriu įžeisti, pati tokia esu) greito pabėgimo rojus, jei nori pabėgti iš stiklinio pastato, esančio šalia.

Idealus derinys: Flat white ir sūrios karamelės torto gabalėlis

Išvada: Savaitgalio kavos vieta, kurioje šiek tiek teks pasispausti, jei atkeliausit piko metu, bet ir tai nieko blogo, nes šalia yra vingio parkas – tad kava išsinešimui ir grynas oras jums pakeliui.

Huraccan Coffee ( Vokiečių g.)

Mano viena iš mylimiausių vietų, kur kava visada idealiai paruošiama, baristos visad malonios, o jei ilgą laik lankaisi,tai net neklausiami paruošia tavo norimos kavos. Nors tai tinklinė kavinė, tačiau kokybė tūkstantį+n kartų pranoksta Caffeine tiek iš kavos/maisto/aptarnavimo pusės. Na ir žinoma – žmonės, kurie ten renkasi darbo dienomis,
greičiausia bus iš aplinkinių ofisų sulėkę kūrybininkai, freelanceriai, ar į darbą keliaujančios poros, kurios ką tik nuvedė vaiką į darželį ir sustojo skirti akimirką sau. Savaitgaliais – kaip visad, susitikimų su draugais vieta lėtam pasikalbėjimui.

Idealus derinys: Latte ir traškus kruasanas

Išvada: ankstyvą rytą pakeliui į darbą – ideali kavos vieta, kruasanai taip pat pasakiški iš Mindaugo kepyklos. Na ir baristos – verti atskiro paminėjimo, visad draugiški ir smagūs, matosi, kad žmonėms patinka jų darbas:)

Kavos virėjai 

Jauki vieta, su gardžia kava iš Rygoje esančios „Rocket bean roastery“ (tuo pačiu vardu Rygoje yra kavinė, tad jei būsit, būtinai apsilankykit). Besišypsanti barista, kuri bent jau metus laiko tikrai dirba ten, įdomi pastaba, tačiau man visad vietos suteikia patikimumo, jei kaskart apsilankius matau tuos pačius veidus – reiškia, su šia vieta yra viskas tvarkoj. Taip pat jie turi labai gardžius smūčius, jeigu kartais visgi kavos nenorėtum (bananų ir mėlynių su migdolų pienu – tobulas). Taip pat erdvė suskirstyta į dvi dalis, tad jei nori padirbti – idealiai tiks, arba jeigu nori ramesnio susitikimo.

Idealus derinys: Smūtis ir daug darbo.

Ir penkta vieta… Na va, kažaip nelabai norisi įtraukti, to, ko nelabai rekomenduočiau išbandyti, tad šįkart apsiribosiu skaičiumi keturi:)

P.S kol kaupiausi užbaigti šį įrašą, atsirado ir penktoji vieta

Tadadadamm:

Elska Coffee

Visiškai šviežučiai naujakuriai Jogailos ir Pamėnkalnio gatvių sankryžoje. Barista malonus, kruasanai iš mano jau aukščiau minėtos Mindaugo kepyklos, sveikesni maisto variantai – batonėliai iš „Kūno kultūros“. Beje čija pudingą bei jogurtą su granola kiek girdėjau ruošia jie patys. Kava – „Taste map“ ir dar kažkokios kitos rūšies – ankstyvą rytą neįžiūrėjau.

Idealus derinys: Čija pudingas ir latte(?).

Išvada: Rytinei meditacijai su puodeliu rankoj ir prieš akis pralekiančiais troleibusais pats tas. Arba susitikimui su seniai matytu draugu. Arba kelių valandų darbui. Ar dėl kavos gardumo? Klausimas, bet dar tik pradžia, tad eisiu patikrinti dar kartelį.

O kokios kavos vietos jūsų mėgstamiausios? Pasidalinkit, gal kažkokį aukso grynuolį pražiopsojau:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *