Nuo ko pradėti? Kulinarinės knygos ir spanguolės

16 spalio, 2016

Kulinarinės knygos. Man jos visada atrodė kosmosas, jeigu pamatydavau daugiau nei penkis ingredientus. Rimtai. Visad su žavesiu žiūrėdavau, kaip mama čiupdavo trijų dalių receptą ir žongliruodavo ingredientais iš kurių gaudavosi gomuriui ir akims tobulas stebuklas.

O, bet, tačiau, aš iš viso šio unikalaus rinkinio paveldėjau nebent meilę maistui. Skaniam, sočiam ir subalansuotui. Kalbėdama ir rašydama apie tai visur vartoju žodį subalansuotas vien dėl to, nes kai kuriuos žmones žodis sveika mityba iškart įstato į rėmus arba net išgąsdina. Sako, kaip tai tu subalansuoto maisto mylėtoja gali save vadinti, jei šiandien pietums suritinai burgerį? Na taip, bet aš to juk nedarau kasdien:)) Visi mėgsta statyti save į rėmus – aha, subalansuota mityba – tai tu negali valgyt mėsos, vartoti cukraus, o apie vakare suvalgytus blynus su uogiene net kalbos nebelieka, todėl visi įsivaizudoja, kad turi graužti vien salotos lapą kaip žiurkėnas.

Tačiau realybė šiek tiek kitokia ir todėl dalis to atsispindės šiuose mano online namuose.

Tad kaip ir minėjau įrašo pradžioje, nemėgstu kilometrinių receptų su kosminio pavadinimo ingredientais, todėl vakar visai netikėtai įsigijau knygą „Gero maisto dienoraštis. Ruduo.“  Kadangi daugumai atrodo, kad žaliasis sezonas jau baigėsi, ši knyga šiek tiek sugražina į realybę, kad visgi jeigu yra noro, galima savo organizmą dar užpildyti naudingomis daržovėmis, šakniavaisiais ir rudens sezono uogomis. Šios knygos autorė man asmeniškai puikiai žinoma iš „Sezoninės virtuvės“ receptų knygų, tik šįkart jai kompaniją palaiko nomnom.lt tinklaraščio autorė, profesionali dietistė Toma Dvelytė ir tai yra jau ketvirtoji šio dueto knyga.

img_0312

Receptai padalinti į keturis mėnesius ir pritaikyti pagal tai, ko tą mėnesį galima rasti daržuose, turguose ir parduotuvių lentynuose, kas šiek tiek užkerta kelią tokio pobūdžio teiginiams kaip:

„O tai juk spalį-lapkritį vien kapų žvakės lentynose, arba plastmasiniai pomidorai, kuriuos tik priešui duot valgyt, apie kokius dar vitaminus jūs kalbat?“

Knygos naudingumą dažniausiai vertinu pagal tai, ar šiandien/ryt jau galiu kažką iš jos pasigaminti, neinvestavus per daug laiko ir pinigų. Baam! Vakar perverčiau ir pasižymėjau, ką noriu išbandyti, o šiandien jau mano virtuvėj stovi du stiklainiukai spanguolių tyrės su imbieru. Tobulai!

O dar eilėje laukia ir sūri datulių karamelė (vien rašant šį žodį, įsivaizduoju tobulą skonį), bet įspūdžiais pasidalinsiu artimiausiu metu. Tad pliusas už tai. Ir dar už tai, kad nereikia sukti galvos apie sekančios savaitės maisto pasirinkimus – nes eilėje jau nekantriai laukia šankninių daržovių salotos, pupelių sriuba su lapiniais kopūstais ir kiti gėriai, tad pasiteisinimas, suvalgysiu sūrelį, nes nesugalvojau ką čia normalaus pasigamint artimiausią savaitę negalioja.

Tiesa, dar be receptų galutinį tašką uždeda ir dietistės komentarai, kad kiek daug vienokio ar kitokio gėrio yra vienam ar kitame patiekale, tad apie sąžinės graužatį taip pat galima trumpam pamiršti:)

Tad nors ir pimenybę dažniausiai skiriu internete esančioms idėjoms, šįkart duoklę atiduodu popieriniam knygos variantui, kuris artimiausiu metu nedulkės lentynoj.

Visgi negaliu pasidalinti tuo super easy receptu iš šios knygos, vitaminų ir visokių kitokių gerųjų savybių bomba:

TRINTA SPANGUOLIŲ TYRĖ

1 l spanguolių

Penki šaukštai su kaupu medaus

a.š cinamono

Gabaliukas imbiero

Spanguoles sutrinti iki tyrės, į ja supilti skystą medų, įtarkuoti imbierą, įberti cinamono ir viską gerai dar kartelį pertrinti. Laikyti iki pusės metų streilizuotuose stiklainiukuose šaldytuve:)

Ir visa tai jau matau, kaip puikia dera su rytine avižine koše, graikišku jogurtu, arba net kaip sušildanti arbata:)

Lengva, gardu ir šiam sezono laikotarpiui idealiai tinka 🙂  Ačiū merginoms už dar vieną puikų bendradarbiavimo rezultatą ir keliauju skambint mamai, kad galbūt nesu dar tokia beviltiška maisto gaminime ir turiu kažko daugiau nei vien didelę meilę skaniam maistui. Nors gal kartais to ir pakanka?

img_0325

V.

Atsakymai į “Nuo ko pradėti? Kulinarinės knygos ir spanguolės”: 2

  1. Renata parašė:

    Smagu susipažinti 🙂 gera skaityti tokią šviesią nuomonę apie savo knygą. Linkiu kuo skaniausio rudens!

    • Fillthelife parašė:

      Renata, ačiū jums! Kai šiuo metu viskas persikelia į online erdvę, tad labai sunku surasti receptų knygų, kurios nedulkėtų lentynoje, o būtų naudojamos pagal paskirtį 🙂 Ir ypač, kai jos tokios teisingos ir įkvepiančios paįvairinti kasdienį maisto lėkštės turinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *