Pokalbis su „URBAN FOOD“ įkūrėjais: Gyvenimo kokybė prasideda nuo minčių

27 spalio, 2016

 

URBAN FOOD visai netikėtai atradau šį pavasarį gimtojo miestelio mugėje. Tai natūralūs milteliai gaminami iš Lietuvoje užaugintų daržovių ir uogų bei puikiai tinka veganinę ar žaliavalgišką mitybą besirenkantiems žmonėms. Tad besudarinėdama sąrašą žmonių, kuriuos norėčiau pakalbinti, kažkodėl pirmoje vietoje rašiklis surangė šio prekinio ženklo pavadinimą. Neilgai trukus, susisiekiau su Saule Serafiniene, šio prekinio ženklo įkūrėja ir štai dalinuosi mūsų pokalbio, į kurį intensyviai bei itin prasmingai įsijungė ir Dalius Serafinas, jos vyras, rezultatu. Čiumpam puodelį arbatos ir mėgaujamės:)

 

Pastaruoju metu ne tik jauni, bet ir vyresni žmonės meta savo darbus, ilgalaikes karjeras ir imasi veiklos, kuri miela jų širdžiai, dažniausiai nekreipdami dėmesio į aplinkinių nuomonę. Kaip manote, kas paskatina šiuos žmones taip elgtis?

Saulė:

Anksčiau ilgalaikiai darbuotojai buvo įmonės vertybė, o dabar, kai yra didelė  darbuotojų rotacija,  įmonės vertybė – gaivūs gūsiai, kuriuos atneša nauji darbuotojai. Aš pati, padirbėjus įmonėse, tarkim penkerius metus, jau noriu keisti darbo vietą.

Šiuolaikinėje aplinkoje vis dar vyrauja didžiulė baimė kažką keisti.

Pokyčiams trukdo gilus įsitikinimas, kad darbdavys turi užtikrinti saugumą ir pastovumą, o aš manau, kad tik tu, būdamas kompetentingu, gali užsitikrinti ilgalaikį saugumą. Svarbu mėgti tai, ką darai, tada ir tavo kompetencija labai greit išaugs.

Nuo finansininkės iki sveikos mitybos skatintojos. Kada nusprendėte kardinaliai pakeisti savo veiklą? Kas jus paskatino?

Saulė:

Prieš metus dar įsivaizdavau, kad sugebėsiu sėdėti ant dviejų kėdžių – ir dirbti nuolatinį darbą, ir užsiimti mėgstama veikla. Tačiau netikėtai gavus pelningą darbo pasiūlymą, dėl kurio reikėjo apsispręsti per valandą, įvyko lūžis. Privalėjau arba keisti veiklą, arba vėl įklimpti penkeriems metams.  Žinote, kai vienos veiklos atsisakai, o kito stabilaus varianto dar neturi, atsiranda bedugnė, į kurią krenti… Būtinas atspirties taškas. Todėl beprotiškai reikia palaikymo, nes į kurią pusę pakreipsi viską, taip ir susiklostys gyvenimas.

Sprendimą priėmėte. Sveika mityba buvo neatsiejama jūsų gyvenimo dalis?

Saulė:

Iš tiesų taip. Daugiau nei dešimt metų skaitau produktų etiketes. Cukraus yra visur. Ekologiška etiketė dar nereiškia, kad sveika. Taip, tai yra geriau, bet tikrai ne pats tinkamiausias variantas. Kai esi savame kelyje, lyg ir nieko neieškai, bet netyčia imi ir sutinki panašiai mąstančius žmones.

Tai tik patvirtina, kad einate teisingu keliu ir žmonės bei galimybės atsiranda savaime.

Saulė:

Tikrai taip ir tai neleidžia sustoti.

Dalius:

Tai va, iškilo klausimas, ar eiti ten, kur daug pinigų, ar ten, kur neaišku ir įdomu. Mano atsakymas buvo toks – neturi ką valgyti? Neturi stogo virš galvos? Daryk, ką nori, daryk, kas tau patinka.

Pozityvi emocija pritraukia kitą žmogų ir tas kitas žmogus pamato…  oho, aš irgi taip noriu! Tai imk ir junkis, jeigu nori!

Saulė:

Baimės visada bus, bet turi eiti ir tikėti savo idėja, kuri tave palaiko.

Kaip apskritai gimė ši idėja? Daržovių ir uogų milteliai: topinambai, šaltalankiai, burokėliai, burnočiai – skamba itin patraukliai ir Lietuvoje dar ne itin plačiai žinoma – visa tai lietuviško ūkio rezultatai.

Saulė:

Susipažinau su A. Stulginskio profesorėmis Honorata Danilčenko ir Elvyra Jariene, kurios papasakojo apie atliekamus tyrimus su burnočiais, topinambais bei moliūgais ir pasiūlė idėją – pradėti gaminti tokius funkcinius produktus. Sukūrėme vieną produktų liniją – burnočio sėklų, topinambų, morkų, burokėlių miltelius, ir kitą – lazdeles su morkomis, topinambais, burokėliais bei burnočiais. Seminaruose, prezentacijose dažnai mamos sako – mano vaikas nevalgys, nes nesaldu, bet tai yra tik mitas, suaugusių žmonių įsitikinimas. Juk vaikams svarbiausia – pateikimas, ir jiems viskas patiks. O visa tai įpynus į žaidimą, jie visada valgys ir autoritetingai pasakys, kas skaniausia. Juk vaikai visad sako tiesą 🙂

screen-shot-2016-10-24-at-23-57-27

Žmonės dažnai sako, kad sveikai maitintis – brangu. Sutinkate?

Saulė:

Kai jūs skaičiuojate biudžetą – skaičiuokite maistas plius vaistai. Dažnai žmonės sako, kad tai yra prabanga – bet jeigu atsisakote įvairių nesveikų produktų, automatiškai tas krepšelis pasikeičia. Sako, riešutai yra labai brangūs, bet jų ir nereikia daug valgyti. Imkime po kelis riešutus per dieną. Pastebėjau, kad veganų ir vegetarų mityboje visas mitybos pagrindas –  riešutai. O tai nėra gerai, nes jie turi be galo daug riebalų. Visur turi būti saikas.

Kaip vieną URBAN FOOD tikslų įvardijate – kokybiškesnį gyvenimą Lietuvoje – ar ne per plačiai užsibrėžėte? Juk gyvenimo kokybė priklauso ne tik nuo sveiko maisto.

Dalius:

Dabar aš jums pasakysiu: jūs dabar laiminga, juokiatės. Susirgtumėte ir viskas, ką planavote, nukeliautų į penkioliktą planą, jūs norėtumėte tik pasveikti. Čia yra didžiausia žmonių problema – jie aimanuoja, skundžiasi. Tegul nueina, pavaikšto po ligoninę ir tada jie supras, kaip gerai gyvena. Turi dvi kojas, dvi rankas, neserga.

Saulė:

Tarkime, ateina mamos su mažais vaikais į vaistinę pirkti vaistų, nuo kurių gali išsivystyti priklausomybė. Jų klausiama, ar jie nenori nieko keisti? Gal mitybą, gal pradėti aktyviau gyventi, pvz., sportuoti. Tačiau jie sako nieko nekeisią, gersią vaistus ir viskas bus gerai.

Esu tai, ką aš valgau ar esu tai, ką aš galvoju?

Dalius:
Gyvenimo kokybė prasideda nuo minčių. Jeigu mintys yra paveiktos nuostatų, stereotipų, tai tu taip ir elgsiesi. Nes nuo minčių iki veiksmo tik vienas žingsnis. Mūsų idėja – gyvenimo kokybė turi susidėti iš dviejų dalykų: pirmas, tai ką turi, ir antras, koks požiūris į tai, ką turi.

Gyvenimo kokybę galima gerinti keičiant požiūrį. Tai yra balansas tarp to ką turi, ir kaip tu tai vertini. 

O paskui prasideda mintys – jos materializuojasi. Tarkim, prieš metus  viso mūsų šio verslo nebuvo. Bet buvo mintys, idėja ir tikėjimas, kuris materializavosi. Mintys yra kaip magnetas, jos traukia žmones, šviesius žmones, tamsių ne, nes jų kitokios mintys. O visa kita – turtas, mašina, darbas – yra išvestiniai dydžiai.

Ačiū už pokalbį!

Daugiau apie URBAN FOOD:

www.urbanfood.lt

FB: URBAN FOOD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *