„Manilla“ įkūrėja Rūta: Šiandien gyvenu 100% širdimi

11 gruodžio, 2016

Džiaugiuosi, kad galiu pasidalinti dar vienu įdomiu ir įkvepiančiu pokalbiu, šįkart su Rūta Merkyte, kuri po ilgų metų nusprendė pristabdyti savo gydytojos veiklą ir sutelkti visą dėmesį į savo sukurtą natūralios kosmetikos prekinį ženklą „Manilla“. Ji teigia, kad mes esame savo minčių rezultatai – kai kažko labai trokšti, visas pasaulis susitelkia į tai, kad tau padėtų tai pasiekti.

Prieš keletą metų parašytame straipsnyje tave pristato kaip merginą, kurios pagrindinis gyvenimo tikslas – tapti gydytoja. Kas per šiuos kelis metus pasikeitė ir kaip šiandien save pristatytum?

Pasikeitė daug dalykų. Visad tikėjau, kad būsiu gydytoja ir kad tai yra mano didžiausias pašaukimas. Ir dabar kažkur giliai širdyje aš tai jaučiu, tačiau kiek kita forma.

Du metus dirbau rezidentūroje ir supratau, kad pati medicinos idėja – padėti žmonėms, yra labai teisinga ir tikrai aš ja tikiu, ir noriu tai daryti, bet ne ta tradicine, darbo ligoninėje forma.

Laikui bėgant supratau, kad esu kūrybingesnis žmogus nei galvojau ir man ten pasidarė tiesiog per ankšta. Nesijaučiau, kad save realizuoju, todėl šiuo metu pristabdžiau gydytojos darbą. Visą tą laiką šalia ėjo „Manilla“ – mano sukurtos natūralios kosmetikos prekinis ženklas, kuris labai prašėsi į dienos šviesą. Supratau, kad atėjo laikas pasirinkti.

Sutikau labai daug žmonių, kurie atvedė mane iki čia, kur aš esu šiandien, nusprendžiau bent kuriam laikui atsisakyti medicinos ir duoti sau galimybę išbandyti save verslininkės amplua, bet su aukštesne idėja.

Dabar dirbu su savo sukurta natūralia kosmetikos linija „Manilla“, džiaugiuosi tuo, ką darau, atsirado daug žmonių, kurie man padeda, turiu nuostabią komandą. Dabar aš turiu savo įmonę ir padedant puikiems žmonėms, kurie dega ta pačia idėja, bendromis jėgomis per kelis mėnesius darbo „Manilla“ išaugo tiek, kiek as nepadariau per visus 4 metus – turime savo laboratoriją, ofisą, plečiamės į užsienio rinkas – USA, Skandinaviją. Ir tai dar tik pati pradžia…su kuria judu pirmyn:)

Visad maniau, kad tavo pasirinkimas buvo tarp medicinos ir vandens sporto, juk ne paslaptis, kad mėgsti aktyvų laisvalaikį ir ypač vandenlentes.

Vanduo turi ypatingą reikšmę mano gyvenime – jame aš randu ramybę ir sielos apsivalymą. Gimiau neturėdama baimės jausmo – adrenalinas gali būti mano antras vardas. Taip atradau iš pradžių snieglenčių sportą, o vėliau – vandenlentės, kurios pavergė mano širdį. Kai pradėjau plaukti profesionaliai, atlikinėti įvairius triukus ir šokineti per rampas, netikėtai gavau pasiulymą dirbti insruktore viename jaukiame pajurio wake parke. Sutikau su džiaugsmu – puikiai sutariame su savininkais, jie sąžiningai su manimi elgėsi, tačiau dirbau ne dėl atlyginimo, o iš idėjos. Noriu, kad vandenlentės liktų mano hobis ir aistra, profesionalumo šiame sporte siekiau ne dėl to, kad galėčiau iš to gyventi, o dėl to, kad tai mane „veža“ ir leidžia pajusti gyvenimo skonį.

O kaip į tavo pokyčius reagavo aplinkiniai žmonės? Juk tiek metų atidavei medicinai ir apskritai – pagal mūsų konservatyvią visuomenę – turi užtikrintą darbą visam gyvenimui. O staiga ėmei ir atsisakei to, dėl ko tiek ilgai dirbai.

Kartą vienas žmogus manęs paklausė, o ką darytum, jeigu nebijotum? Kai pradėjau domėtis sąmoningumu ir supratau, kad pati esu visiškai atsakinga už savo laimę, atsakymai atėjo savaime, intuityviai. Ir aš buvau taip stipriai užtikrinta savo sprendimu, kad aplinkiniams didelių klausimų nekilo. Tiesa, priimti šį sprendimą užtruko šiek tiek laiko ir kainavo ne vieną bemiegę naktį. Bet dideli dalykai neatsitinka greit – link jų einame mažais žingsneliais. Žvelgiant atgal, puikiai matau, kaip tie taškai susijungia ir suformuoja nuostabų vaizdinį – mano kelią. Dabar galiu pasakyti, kad šiandien širdimi gyvenu 100%.

Kadangi esu ir MyHero! bendruomenės narė, o jos vienas iš tikslų kelti žmonių sąmoningumą ir atvesti jį iki tokios būsenos, kurioje jis suvokia, kad yra pats atsakingas už savo veiksmus ir gyvenimą, šios bendruomenės treneriai ir nariai irgi labai džiaugėsi ir palaikė.

Iš tiesų, jie yra šio viso mano pokyčio kaltininkai:) Prieš kelis metus atėjus pas juos į treniruotę atėjau tik pasportuoti, bet tuo metu išgyvenau labai sunkų periodą savo gyvenime, buvau visai užstrigus, ir apie tokį dalyką, kaip sąmoningumas, visai nebuvau girdėjus. Man tai buvo labai svetima, nes mes visi esam linkę sau meluoti, aš ne išimtis, tad puikiai apsimesdavau, kad viskas mano gyvenime yra gerai.

Kai pradėjau sportuoti ten, supratau, kad galima gyventi visai kitaip, kad į viską galima žiūrėti šiek tiek giliau, todėl suvokiau, kad laikas būti sąžiningai su savimi, laikas nustoti meluoti ir gyventi savo gyvenimą. Atsirado drąsos priimti sprendimus, nes iki tol būdavo taip – gydytoja, prestižinė specialybė. Bet kas iš to įvaizdžio, jei tu nesijauti laimingas.

Visur prie savo vardo rašai prierašą „liberty“. Tai kas tau yra laisvė?

Kažkaip intuityviai nuo mažų dienų, matyt, pasirinkau tai, kas mane atspindi. Šis žodis yra mano aš, mano credo, nes nieko nėra svarbiau už sielos, proto ir kūrybos laisvę.

Tu visada turi jaustis laisvas ir nepriklausomas, nes tu neturi priklausomybių, įsipareigojimų, kurie tave pririštų. Pats esi atsakingas už savo gyvenimą ir pats renkiesi, ką su juo daryti.

Tikiu, kad mes esame savo minčių rezultatai – kai kažko labai trokšti, širdis tiesiog dega noru, visas pasaulis susitelkia į tai, kad tau padėtų tai pasiekti. Kito būdo paaiškinti šių stebuklų, vykstančių gyvenime, neturiu.

O tu manai, kad jau pasiekei tą lygį, kai nebereikia po save kapstytis ir viskas jau aišku, kas esi ir kaip reikia gyventi?

Sąmoningumo vystymas tęsiasi visą gyvenimą, nuo gimimo iki mirties, ir kitame gyvenime. Tas pasakymas, kad nieko nėra pastovesnio už laikiną, yra labai teisingas. Gyvenimas vyksta kiekvieną sekundę. Galbūt dabar aš jaučiuosi sąmoningesnė nei buvau prieš metus, bet žinau, kad po metų būsiu dar kitokia. Tai tik kelio pradžia.

Kaip atsirado tavoji „Manilla“ – natūralios kosmetikos prekinis ženklas? Ir kuo ji skiriasi nuo kitų natūralios kosmetikos gamintojų?

Viskas prasidėjo absoliučiai butiniame lygmenyje. Mano mama labai jaunai atrodo – tikriausiai dėl to, kad visą gyvenimą tikėjo ir skatino tik natūralias moteriško grožio priemones – augau matydama jos lygią odą, papuoštą agurkų skiltelėmis ar žemuogių iš sodo piurė. Žmonės dažnai pamanydavo, kad mama – mano vyresnioji sesuo (juokiasi).

Sukaupus nemažai patirties ir išbandžius įvairių eksperimentų su savimi, prisiskaičius literatūros ir praėjus anatomijos, histologijos, dermatologijos ir kitas medicinos disciplinas, gimė Manilla. Pakeliavus po Aziją mane užbūrė jų kultūra. Filipiniečių nacionalinė gėlė – Manila – simbolizuoja patvarumą, stiprybę, amžinybės eliksyrą. Kaip viena senolė mažame kalnų miestelyje man pasakojo – kalnų papėdėse auga Manilos, iš kurių žmonės senovėje vydavo nepaprastai stiprias ir ilgaamžes virves, gamindavo „amžinąjį“ karališką popierių – tai buvo vienas brangiausių to meto dirbinių visame pasaulyje. Supratau, kad mano gaminamos kosmetikos vertybės turi būti ilgaamžiškumas, patikimumas, lojalumas. Tuo ir jaučiuosi ypatinga – žmonės manimi tiki, nes aš siūlau pastovumą ir saugumą – tai, ko niūdienos vartotojiškoje visuomenėje su žiburiu nerasi.

Mano tikslas nėra parduoti – aš asmeniškai prisiimu atsakomybę už kiekvieną moterį, kuri nusprendžia rinktis mano rankų darbą. Kiekviena mano klientė gauna individualų, išskirtinį dėmesį – asmeninę konsultaciją ir atsakymus į visus rūpimus klausimus. Visuomet parenku kelis tinkančius produktus ir suteikiu galimybę išbandyti kosmetiką ir išsirinkti. Moterys jaučia, kad gauna labai šviežią gaminį – gaminame produkciją tik pagal išankstinį užsakymą. Gali lengvai šviežumą atpažinti iš to, ką tu pajauti pasitepusi odą Manilla“ stebuklu: aksominę, ypač lengvą konsistenciją, odos minkštumą, švelnų, sintetiniais parfumais nemaskuotą kvapą…

Ir toliau bendraujame su klientėmis asmeniškai, esant reikalui galime net susitikti, aptarti odos būklę gyvai, yra galimybė užsisakyti individualiai pagamintą kremą. Lojaliausioms klientėms siūlau Manillaambasadorių programą, įvairias individualizuotas akcijas. Kątik paleidome į rinką ir vyrišką kosmetikos liniją. Tikiu, kad kiekviena prekė turi savo pirkėją, todėl iš principo netikiu konkurencija. Žmonės perka idėją, kuria tiki, ne prekę. Jei klientė tiki manimi, tiki ir mano kuriama kosmetika.

Šiai dienai Manilla jau turi savo laboratoriją, ofisą, ambicingų ir tikinčių idėja žmonių komandą, kurie po truputi tampa mano antrąja šeima. Ir man truputį to gaila, nes visas kūrybos – gamybos procesas buvo mano atsipalaidavimas, saviraiška, padėdavęs skleistis vidiniam moteriškumui. Tačiau as suprantu, kad tai yra verslo dalis – esu vadovė ir mano pareiga yra kurti įmonės dvasią ir vertybes – prižiūrėti, kad viskas vyktų skaidriai, sklandžiai, augtų ir plėstųsi. Dėkoju Dievui ir visatai, kad į mano gyvenimo kelią atvedė žmogų, be kurio patarimų ir pagalbos Manilla nebūtų tokia, kokia yra dabar – tikra, ambicinga, pati geriausia.

„Manilla“ pagrindinė žinutė – „Your Inner Shine“. Ką tuo norėjai pasakyti? 

Tikrasis moteriškas grožis slypi viduje – jei netikite, paklauskite to savo antrųjų pusių. Šis šūkis simbolizuoja mūzą – moterį, turinčią nepaprastai stiprią vidinę energiją, pavergiančią žmonių širdis. Ją tu gali tik pajausti, negali pamatyti akimis. Šių laikų visuomenė suformavo klaidingus, prieš gamtą einančius stereotipus – Manilla yra gyvenimo būdas, parodantis, kad moteris žino daugiau, giliau, prasmingiau nei tai, kas rodoma žydruosiuose ekranuose. Ji gyvena harmonijoje su savimi ir pasauliu. Jai nereikia kažkam kažko įrodinėti, perkant brangią žinomų prekės ženklų kosmetiką. Ji tiki vidiniu spinduliavimu, dėl to ir yra graži.

Daug keliauji, vystai „Manillą“, sportuoji ir dar atrandi daug įvairių širdžiai mielų veiklų. Kaip viską spėji?

Paradoksas tame, kad kuo daugiau darai, tuo daugiau laiko turi. Daugelį metų trukusios studijos išugdė discipliną ir sugebėjimą labai tiksliai, tiesiog preciziškai planuoti laiką ir įvykius. Kartais per dieną būna po kelis verslo susitikimus! Neturėčiau tiek energijos, jei rytas neprasidėtų nuo maldos ir padėkos, kad gavau galimybę atsikelti ir nugyventi dar vieną nuotabią dieną. Po to seka Insanity treniruotė, arba, jei esu pajūryje (gyvenu tarp Vilniaus ir Palangos), prasibėgimu palei jūrą. Žiūriu, ką valgau – jau kurį laiką renkuosi tik augalinį maistą. Tai labai veikia – kol nepabandžiau, netikėjau, kad šie dalykai suteikia tiek daug energijos.

Be abejo, meditacijos ir sąmoningo kvėpavimo minutės dienos eigoje – „a must“, nes nuo tokio gyvenimo tempo tikrai būtų galima išprotėti. O po visų dienos darbų dar norisi rasti laiko ir gerų emocijų ir šeimai bei draugams – žmonėms, kurie mano gyvenime labai svarbūs.

Manilla turi labai didelių ambicijų ir planų – kito pusmečio renginiai jau suplanuoti: pradėsime vesti seminarų ciklus apie teisingą rūpinimąsi savo kūnu – pasirodo, visuomenė labai mažai žino apie tokius dalykus, kaip kūno disciplina, higiena, neturi elementarių kūno anatomijos žinių. O ką jau kalbėti apie vyrišką pusę. Taip pat planuojame pradėti pirmąją lietuvišką dekoratyvinę ir profesionalią kosmetikos liniją – bendraujame su dermatologais, kosmetologais, grožio specialistais, kuriame bendrą projektą. Verslo plėtimasis į užjūrio rinkas – jau ateinančių metų planuose. Viską šitą įgyvendinti reikės labai daug energijos ir komandos bendrumo.

Kuo tu vadovaujiesi kasdien?

Savo Facebook paskyroje turiu užsirašiusi tokią vieną frazę, dėl kurios gaunu daug pastabų. Mano gyvenimo šūkis yra „Gyvenk linksmai, mylėk karštai, mirk jaunas!“. Man patinka būti ambivalentiškai ir pirmam pasitaikiusiam neatskleisti visų kortų. Nesigilinantiems skamba gan populistiškai, bet tie, kas mane nors kiek pažįsta, supranta, kad tiesiogiai šio posakio interpretuoti nereikia.

„Gyvenk linksmai“ – mėgaukis gyvenimu kiekvieną sekundę, norėk gyventi, kelkis kasdien su šypsena, pramerk akis ir padėkok, kad gali sutikti dar vieną nuostabią dieną. „Mylėk karštai“ – gyvenime kuo toliau, tuo labiau matau, kad svarbiausias jausmas gyvenime – tai meilė, besąlygiška meilė žmogui, darbui, gyvenimui, kūrybai. Viską, ką renkiesi, turi jausti širdimi, nes ji žino geriausiai. Tu negali, tiesiog negali jos apgauti. Kai pradėjau taip gyventi, gyvenimas visiškai pasikeitė… Jame apsigyveno laimė. O pasakymo „mirk jaunas“ esmė, dėl kurio ir sulaukiu daugiausia pastabų, yra tai, kad siela nesensta, ji yra amžina, su polėkiu semti gyvenimą pilnais delnais.

Daugiau apie „Manillą“: www.manilla.lt

FB puslapis: www.facebook.com/manillacosmetics

Instagram paskyra: www.instagram.com/manillacosmetics

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *