Bankokas: chaosas, arba kodėl čia taip šalta

10 sausio, 2017

Juokauju, iš tiesų nė kiek čia ne šalta :))

Kol nusprendžiau rašyti šį įrašą, savo social kanalų srautuose pamačiau nemažai pažįstamų žmonių, kurie šią žiemą susiruošė keliaut į Aziją ar Indoneziją, tai man dabar toks jausmas, kad čia visi lyg į kokią Nidą ar Palangą suplaukė ir tai tapo toks lengvas mainstream’as, na arba per pastaruosius kelis metus mano aplinkoje susibūrė tokie žmonės.

Tad pirmasis miestas –Bankokas, Tailando sostinė, su savo dangoraižiais, nesibaigiančiais kasdieniniais kamščiais ir nuolat (ne)skubančiais vietiniais. Aišku visa tai įgauna šiek tiek kitokį atspalvį, kai tai viskas vyksta +31 ir daugiau laipsnių temperatūroje. Visiems haite’riams galiu leisti pasidžiaugt – saulės čia dar nemačiau, bet kol kas čia jos ir netrūksta, nes šilumos pakankamai:) Todėl šiek tiek juokinga paskaityt Facebooke esančias grupes, kuriose moterys panikuoja – o ne, ką daryti, atvykstu kovą, ar iki tol tikrai nustos lyti, gal atšaukt rezervacijas.. Taip nustos. O jei ir nenustos, koks skirtumas, svarbiausia požiūris į tai, ką turi tą akimirką, ir kaip tinkamiausiai gali ją išnaudoti. Ir mažiau panikuoti:)

Nors saulė kol kas pasislėpusi, tačiau jau ir tai padeda lengviau priprasti prie drėgno ir karšto oro. Bet tajams tai nė motais, ir jų atsivėsinimo ypatumai kartais priverčiau pasakyt žodžius – kaaaip šalta. Nes jie turi kažkokį keistą fetišą kondicionieriams. Ne, ne mažiems ventiliatoriukams, o šaldytuvo dydžio (tikrai neperdedu) aparatams, nuo kurių gali lengvai sušalt. Kitas variantas – temperatūrų skirtumas lauke ir PC Moluose, ar Sky Train’e – lauke plius 30, įlipi į traukinį +15, na ir tada laba diena užsikimšus nosie:))

Rabbit&Carrot Sky Train sistema – maitink savo triušį morkomis (kitaip tariant, pinigais) ir važinėkis kiek nori.

Kadangi jau užsiminiau apie transporto sistemą, tai ji labai patogi – Bankokas turi tiek metro, tiek Sky Train, tiek taxi, tiek moto taxi, ar Tuk Tuk’us, todėl automobiliais važinėti čia nėra labai logiška ir juos turi dažniausiai turtingiausi žmonės, nes dažniausiai tektų sėdėti kamščiuose, o taxi čia pakankamai pigus, ir jų skaitliukas sukasi laabaai lėtai. Aišku, būtent dėl to atsiranda nemažai taksistų gudruolių, kurie nusprendžia nejungti skaitliuko ir važiuoti tik už iš anksto sutartą pinigų sumą. O tada gali permokėti kokius tris kartus tai jau tikrai:) Išbandėm savu kailiu, kai už tą patį atstumą su įjungtu skaitliuku sumokėjom 60 batų,o su sutarta suma – 200. Na bet nieko, mokomės:D

Maistas – milijonas kvapų. Eini gatve ir nesupranti net kas ir kuo kvepia, ar tau tas kvapas patinka ar ne, nes visi jie tokie neįprasti ir nosį rėžiantys: saldu, aitru, kartu, lyg ir citrina, lyg ir soja, o gal antiena? Nesuprasi. Vyraujanti gatvės maisto kultūra tokia, kad čia pat ant šaligatvio gamina visą maistą ir šalia dideliuose induose juos plauna. Higienos klausimas įdomus, bet čia matyt visi įpratę ir jau skausmais nesiskundžia.

Daug kvapų – daug ir skonių, todėl kartais suvalgius kokį vietinį rameną, jaučiuos taip, lyg ką tik buvo nužudyti visi mano skonio receptoriai, nes maisto skonis toks intensyvus, kad net nežinau, kaip įvardinti visus tuos prieskonius, skonius ir poskonius, kuriuos jie turi.

Dar vienas įdomesnis pastebėtas dalykas pastarosiomis dienomis – kadangi neseniai mirė Tajų karalius, kurį visi labai mylėjo ir gerbė, tai gedulas tęsiasi iki šiol. Tiksliau jis tęsis visus metus, todėl labai įdomu gatvėse stebėti ant didžiausių dangoraižių iškabintus ekranus su karaliaus atvaizdu. Koplytėlėmis metro, gatvėse, parduotuvėse, juodais kaspinais apkabinėtos tvoros, padavėjų šukuosenos. Taip pat įprasta nešioti gedulio kaspinėlį įsisdegus į rubus, todėl pavyzdžiui net pirkdamas marškinius, gali gauti komplektą su gedulo kaspinu iškart:D Iš vienos pusės, gali pasijausti lyg Šiaurės Korėjoj, nes visur tave supa vieno karaliaus atvaizdas, bet iš kitos pusės, kai žinai, jog jis buvo žmonių labai mylimas, ir daug gero ( bent jau taip sako vietiniai), jiems padarė, tai paskui nebestebina.

Iš pradžių galvojau aprašyt vietas, kurias aplankiau, bet apie jas matyt visi rašo, tad Lonely Planet gido šiuose įrašuose tikrai nebus. Pirmieji įspūdžiai tokie, o kol kas daugiau foto rasite IG profilyje @vildabu arba @fillthelife.

Linkėjimai,

Vilda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *