Trinti kokteiliai dubenėliuose, arba kitaip – pažintis su smoothie bowls

21 sausio, 2017

Klasikinis smūtis. Dažnai tai būna vienas iš pagrindinių pasirinkimų, kurie pakeičia pusryčius tiems, kurie tik pradeda sportuoti. Bet pasirodo klasikiniai smūčiai (trinti kokteiliai) yra so last day.

Preciziškai išdėliotas maistas dubenėliuose – vienas iš naujesnių maisto trendų, kuris praėjusiais metais pradėjo karaliauti tiek Pinterest, tiek Instagram srautuose ir panašu, kad neketina apleisti savo pozicijų ir šiemet.  Jei tau neteko dar susipažinti – pakaks tiesiog užmesti akį į pagrindinius srautus social tinkluose @smoothiebowls, @smoothiebowlrecipes, @smoothiebowl, kad juos įsimylėtumėt. Nenuostabu, nes šis maistas itin fotogeniškas ir social mediai draugiškas.

Smoothie bowls – tai trinti kokteiliai dubenėlyje, kurių pagrindą dažniausiai sudaro trinti vaisiai, šaldytos uogos, dažnai pagardinti kokosu kremu/pienu, jogurtu ir toppingui (papuošimui) pagardinami namine granola, vaisiais ir įvairiomis sėklomis ar riešutais bei kitu super maistu (chia sėklomis, spirulinos milteliais, goji uogomis ir pan.).

Pabandymai #1 @nalubowls

Kodėl jie populiarūs?

Pirma, ryškus maistas tikrai nepalieka abejonių net ir didžiausiam pusryčių nevalgytojui. Tačiau reikia būti atsargiems, nes jei metate svorį, tai gali labai sėkmingai jums pakišti koją. Cukraus bomba vaisiuose – na ir kas, kad natūralus, bet vis vien cukrus, kurio dozė tikrai didesnė, nei suvalgius vieną bananą. Papildomi riebalai gaunami iš riešutų, avokado, ar kitų papuošimų – taip pat viršijus dienos normą irgi gali prisidėti prie to –  o kodėl mano svarstyklės rodo daugiau, juk pusryčius tai valgau:) Įdomus faktas, kad vienas smoothie bowl’as gali turėti net iki 1000 kcal.

Antra, šią maisto valgymo formą galima priskirti prie lėtesnio valgymo – nei viens du, išgeriu trintą kokteilį ir lekiu į treniruotę. Duoklė lėtesniam valgymui, neskubėjimui, valgymas šaukštu iš dubenėlio leis šiek tiek susifokusuoti į patį procesą ir pasimėgauti maistu (aišku jeigu valgo metu nescrolinsite savo Facebook naujienų srauto).

Na ir trečią, žinoma, fotogeniškumas. Vieno dubenėlio papuošimas gali užtrukti net iki 30 minučių. Dalis Instagram blogerių tiek laiko praleidžia, norėdami padaryti akiai patrauklų rezultatą. Populiariausias papuošimo būdas – simetriškai išdėlioti papuošimai, kuriems naudojamos sėklos, ar vaisiai. Vieną pokalbį, apie tai, kaip puošiami smoothie bowl’s galite perskaityti čia.

Pabandymai #2 @beltelnutcafe

Tad ar spėjote įsimylėti šiuos nuostabius dubenėlių karalius? Lietuvoje, kol dar vyrauja žiema, galima akis pradžiuginti ryškiaspalviais pusryčiais ir po truputį laukti uogų ir vaisių sezono, kuris jau visai ne už kalnų.

Na, o Balyje kol kas šis gardėsis karaliauja pusryčių viršūnėse, nes ne kiekvienas gali atsispirti ryškioms spalvoms, kai galvos prapūstos Indijos vandenyno, ir plaukai nuo saulės jau panašūs į lietuviško šieno krūvą.

Manote, kad smoothie bowl, vienintelė maisto dubenėliuose mada? Sveikesnė jų alternatyva – buddha bowls, hippie bowls, ar dar kitaip vadinami macro bowls. Bet apie juos kitą kart:)

Linkėjimai,

Vilda

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *