Cinamoninė avižų košė su karamelizuotomis slyvomis

20 rugpjūčio, 2017

Sekmadienio ritualai.
Vartymasis lovoje iki vidurdienio. Serialių žiūrėjimas all day long. Kavos gėrimas su artimaisiais. Ar tiesiog nieko neveikimas. Vat visi šie scenarijai, kažkaip puikiai tinka kitiems, tik ne man. Kai po savaitės atrodo norisi pailsėt, atkeliauja savaitgalis ir pagrindiniai klausimai galvoj kirba – kur einam, ką darom, ką žiūrim, kur važiuojam, einam gert kavos, einam prasibėgt, einam į parką, einam į treniruotę. Ir kur šitam bėgime galima pamatyti poilsį? Geras klausimas. Kai galva nuolat veikia reikia-kažką-veikti ritmu, sunku kartais sustot ir tiesiog pasimėgaut ta akimirka.
Kai niekur nereikia skubėti.
Kai gali gulėti ir tiesiog skaityti knygą.
O gal lėtai su pokalbiais gerti kavą.
Arba vietoj žaibiško smūčio lėtai virti košę.

Tad šio sekmadienio duoklė – lėtumui ir jau visai už kampo besislepiančiam rudeniui.

Cinamoninė avižų košė su karamelizuotomis slyvomis

Ingredientai:
50 g avižų
1/3 stiklinės avižų pieno
Šaukštelio cinamono
Žiupslenis druskos
2 slyvų
Šaukštelio medaus
Įvairių sėklų

Gaminimas:
Avižas apipilkite pienu, suberkite cinamoną ir žiupsnelį druskos. Virkite iki 5 minučių – aš mėgstu nesuvirusias avižas, tad verdu kuo trumpiau.

Slyvas perpjaukite per pusę. Įkaitinkite medų, sudėkite slyvas, įberkite šiek tiek cinamono. Nuolat maišykite, kas 20-30 s apie penkias minutes, kol slyvos suminkštės ir šiek tiek paruduos.

Viską sudėkite į mėgstamiausią dubenėlį – košę/slyvas, supilkite likusį medaus/slyvų sirupą, kuris susidarys kaitinant slyvas, paberkite įvairių sėklų. Ir.. skanaus:)

Linkėjimai,
Vilda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *