Asta iš „Saulėtos virtuvės“: idealūs pusryčiai telpa į vieną žodį – lėtai

1 spalio, 2018

Astos tinklaraštis http://www.sauletavirtuve.lt – vienas iš mylimiausių, dar nuo studentavimo laikų, kai susirangius bendrabučio kambaryje skaitydavau kiekvieną įrašą ir akis maitindavau tobulomis keksiukų ir pyragų nuotraukomis bei aprašymais. Jos rašymo tonas toks jaukus ir artimas, kad kaskart norisi trumpai stabtelt ir nustot skubėjus.

Ką manai apie vis populiarėjantį pusryčių kultą: Benedikto kiaušiniai, idealiai išdėliotos košių kompozicijos, ar ryškiaspalviai trinti kokteiliai?

Aš labai džiaugiuosi pusryčių populiarumu; tuo, kad mes apie juos dažniau kalbame, skiriame jiems daugiau dėmesio ir laiko, vertiname juos kaip pilnavertį dienos valgį, nes iš tiesų juk taip ir yra. Esu iš tų, kuriems pusryčiai yra būtini gerai dienos pradžiai, nors paauglystėje tikrai verčiau rinkdavausi kelias papildomas minutes miego ir tikėjau, kad pusryčiai – ne man. Todėl žinau ir galiu patikinti, kad valgyti pusryčius galima įprasti, o kai įpranti, paaiškėja, kad su jais gyventi daug geriau nei be jų.

Tiek kiaušiniai, tiek košės, kokteiliai – tai puikūs pusryčių pasirinkimai. Idealu, jei tie pasirinkimai kaskart kitokie – taip mūsų mityba tampa įvairi, subalansuota, gausi įvairių skonių bei maistinių medžiagų.

Tavo tinklaraštyje daug nuostabių tortų, keksiukų ir kitų desertų receptų. Saldūs pusryčiai – už ar prieš?

UŽ. Bet lygiai taip pat „už“ sakau ir sūriems pusryčiams. O didžiausią „už“ – balansui ir įvairumui.

Kaip apibūdintum idealią pusryčių situaciją?

Ar galiu viską sudėti į vieną žodį? Lėtai. Žinau, kad lėtas gyvenimo būdas dabar yra tapęs labai madingu, bet dėl šios mados – kaip ir dėl pusryčių – aš labai džiaugiuosi. Kuo daugiau domiuosi lėtu gyvenimo būdu, tuo aiškiau suprantu, ko gyvenime man stinga. Idealūs pusryčiai yra tuomet, kai sėdėdama prie virtuvės stalo aš mintyse dar nesu nubėgusi kelių žingsnių pirmyn – dar netvarkau mintyse visų reikalų, nepuolu į darbus. Tiesiog pusryčiauju ir mėgaujuosi skoniais. Dar idealiau, jei už lango šilta, ir pusryčiauti galiu terasoje, basomis kojomis, atsukus veidą saulei…

Kiek laiko dažniausiai skiri pusryčiams?

Dabar aš esu mama, ir tai viską keičia 🙂 Kartais kavą baigiu gerti jau šaltą, nors paskutiniu metu jau beveik įvaldžiau gebėjimą pusryčiauti kartu su mažyliu – vienas šaukštelis košės jam, kitas man. Bet galiu nuoširdžiai pasakyti štai ką – jei kyla dilema, esu linkusi nusistatyti žadintuvą pusvalandžiu anksčiau, bet skirti laiko ramiems pusryčiams, o ne atvirkščiai.

Ar turi mėgstamiausią pusryčių vietą? Kokia ji?

Namai, sava virtuvė. Mūsų šeimoje įprasta valgyti namie; kartais, žinoma, išeiname kur nors papietauti ar pavakarieniauti, bet dienos paprastai visada prasideda mūsų pačių virtuvėje, verdant košę, plikant kavą ar sekmadieniais kepant blynus. Labai džiaugiuosi tais paprastais šeimos rytais ir jaukiais namų ritualais – kai kiekvienas rytas lyg ir vienodas, kai kiekvienas žingsnis nuspėjamas, kai įsisuki į malonią įprastą rutiną ir naują dieną pradedi ramiomis mintimis.

Šalis, kurioje norėtum papusryčiauti?

Pirmasis mintyse – Paryžius! Truputį banalu, ar ne? Bet man visai patinka banalūs dalykai. Kruasanai – viena iš didelių mano meilių, o į patį miestą svajoju vieną dieną sugrįžti. Buvau ten vienąkart, bet tik porą dienų; daug gatvių dar liko neišvaikščiotų, daug kepinių neišragautų. O juk jie idealiai tinka pusryčiams, tiesa?

Pusryčių receptas, labiausiai atspindintis tave?

Nežinau, ar avižinė košė labiausiai atspindi mane, bet faktas, kad ją mes pusryčiams valgome dažniausiai. Savąjį dubenėlį mėgstu pagardinti klasikiniu, tačiau niekad nenuviliančiu deriniu – bananais ir riešutų sviestu, taip pat įberiu ir saujelę ispaninio šalavijo sėklų (chia).


(Receptas: http://www.sauletavirtuve.lt/avizine-kose-su-ispaninio-salavijo-seklomis-bananu-ir-zemes-riesutu-sviestu/ ).

Sekmadieniais košes pamirštame ir lepinamės blynais ar vafliais. Juos, tiesa, kartais labai puikiai pavyksta suderinti su sveikesniais pasirinkimais, nes, pasirodo, iš tų pačių bananų ir riešutų sviesto, kuriais gardinu savo košę, galima iškepti ir kuo puikiausius ir kuo gardžiausius vaflius be miltų!


(Receptas: http://www.sauletavirtuve.lt/bananu-ir-riesutu-sviesto-vafliai/)

Daugiau Astos receptų ieškokite: http://www.sauletavirtuve.lt
FB: https://www.facebook.com/sauletavirtuve.lt/
Instagram: https://www.instagram.com/sauletavirtuve/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *